IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Frans Anker

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Frans Anker
Skandynaw
avatar

Liczba postów : 74
Join date : 18/12/2016

PisanieTemat: Frans Anker   Nie Gru 18, 2016 4:50 pm

Na życzenie autora dopisuję - KP jest z lekka nieaktualna.

Imię i nazwisko: Frans Anker
Pseudonim: Ankermaan
Wiek: 34
Rasa: Człowiek

Grupa: Mieszkaniec
Ranga: Skandynaw
Zawód: Najemnik

Broń:

- Remington Model 18xx - Rewolwer który nosi ze sobą przez większość czasu, głównie w celach obronnych i nie tylko.
- Winchester Model 18xx - Jego karabin powtarzalny będący "Narzędziem Pracy" Fransa, którego używa podczas wypełniania kontraktów.

Umiejętności:

- Szermierka (bojowe) - Z racji obejmowania rangi Oficera w przeszłości, a także lekcji otrzymywanych w młodości Frans jest dość sprawnym Szermierzem władającym mieczami jednoręcznymi, szablami i co ciekawe toporkami.

- Kondycja (bojowe) - Ponownie z racji służby Frans może pochwalić się ponadprzeciętną kondycją a także możliwością robienia uników.

- Broń Palna (bojowe) - Będąca jego bronią preferencyjną, którą poznał podczas swojej służby wojskowej. Od tego czasu Frans jest wielbicielem broni tego typu i używa jej najczęściej - Czy to podczas pracy, czy to podczas polowań. I z racji jej często użytku w swojej opinii uchodzi za dobrego strzelca.

- Naprawa (normalne) - Czy to krzesło, brama, wóz czy broń Frans podczas swojej służby zmuszony był do dość szybkiej nauki naprawiania różnych rzeczy, a także broni palnej, kiedy brakło rusznikarza. Co prawda są to same podstawy, ale potrafi wymienić wadliwą cześć bez większych problemów.

- Języki (normalne) - Z racji reprezentowanie arystokracji, a także życia w wielonarodowym kraju Frans potrafi posługiwać się morweskim, szwedzkim oraz angielskim co spowodowane było dziwaczną awersją jego ojca do Francuzów.

Charakter: Charakter Fransa można uznać za trudny. W końcu prawie całe swoje życie spełnił ucząc się do bycia przykładnym Oficerem, i będąc oficerem. Sprawia więc wrażenie twardo stąpającego po ziemi człowieka, który wie co chce osiągnąć i wie jakich środków potrzebuje, by to zrobić. Jednakże jak wielu jego przodków zdaje się cierpieć na nagłe zmiany humorów, które mają dość duży wpływ na jego życie prywatne. Z tego też powodu Frans w większości skupiał się na swojej karierze, by zmniejszyć częstotliwość przypadłości. Oprócz tego w nawyku ma dość szybkie ocenianie ludzi wokół niego i dzielenia ich na lepszych i gorszych co ma przekład w jego zachowaniu wobec nich.

Wygląd: Frans jest wysokim, dobrze zbudowanym mężczyzną, mającym 189 cm wzrostu o dość bladej skórze, normalnej dla ludzi żyjących na terenie Skandynawii. Jest też dumnym posiadaczem dość bujnej brody, która kontrastuje z jego “młodzieżową” fryzurą charakteryzującą się krótkimi, pociągniętymi w dół włosami i krótko przyciętymi bokami. Jego ubranie składa się z białej koszuli, czarnych prostych spodni, czarnych butów i czarnej marynarki z kaburą na rewolwer przyszytą do jej wewnętrznej strony.

Historia: Frans wywodzi się z wiekowej rodziny szlacheckiej, której przodkowie zyskali tereny znajdującej się w niedalekiej odległości od Oslo jeszcze w czasach kiedy Norwegia była niepodległym państwem, stając się jednym z potężniejszych rodów, znanego z posiada własnej floty statków, która była wypożyczana królowi Norwegii. Jednak wraz z nadejściem Unii Kalmarskiej ich znaczenie podupadło, nie mogąc konkurować ze znacznie potężniejszymi rodami Szwedzkimi, zmuszając ich do sprzedania znacznej części ich majątków ograniczając się do tych, znajdujących się w niedalekiej odległości od ich rezydencji pod Oslo. Wtedy zaś narodziła się “tradycja”, według której każdy mężczyzna z rodu Ankerów musiał zajmować wysokie stanowisko w Armii Duńskiej czy po rozpoczęciu Unii Personalnej pomiędzy Norwegią i Szwecją, w Armii Szwedzkiej. I także Frans od swojej młodości był przygotowywany do tej roli poprzez lekcje szermierki, posługiwania się bronią nie zapominając także o lekcjach typowych dla młodych arystokratów takich jak literatura, matematyka, geografia oraz nauka języków. Minęło parę lat i Frans zdążył ukończyć szkołę oficerską, obejmując rangę Kapitana Armii Szwedzkiej, w której służył 10 lat. Co prawda Szwecja nie wdawała się w żadne wojny, co mogło sprawiać wrażenie, że jego służba była spokojna, lecz on i kilkunastu innych oficerów zostało przydzielonych do tłumienia ewentualnych buntów, wyłapywania czarownic czy utrzymywania sfery wpływów Monarchii Szwedzkiej w miastach portowych. Było to spowodowane niechęcią króla Szwecji do Inkwizycji z powodów Politycznych, przedstawiając ugrupowanie jako “Organizacje chcące ingerować w prawo niezależnego państwa Szwedzkiego”, twierdząc, że sprawami dotyczącymi czarownic powinno się zajmować Państwo. Doprowadziło to do stanu, w którym co prawda Inkwizycja operowała na terenie Szwecji, jednak jej relacje na poziomie Władza-Ugrupowanie nie wychodziły poza neutralne. Frans jednak nigdy nie żywił szczególnej urazy do wiedźm. Ot aresztowania i egzekucje, które zarządzał traktował jako zwyczajny rozkaz z “góry”, a jego złamanie było nie do przyjęcia. Uważał on jednak, że Armia nie działała dobrze z powodu złego zarządzania nią przez samego króla. Wtedy w jego głowa zaczęła rodzić się idea prywatnego przedsiębiorstwa, która oprócz na wzór Agencji Pinkertona operującej w USA miałaby być jako oddziały najemne, siły porządkowe, które mogłoby być wynajęte nie tylko przez państwo, ale prywatnych przedsiębiorców szlachtę, Inkwizycje czy nawet wiedźmy. Nie widząc więc siebie dalej w Armii odszedł na “emeryturę”, i postanowił przenieść się do stolicy Inkwizycji na wyspach gdzie w jego opinii zapotrzebowanie na najemników było największe. Kupił więc niewielką posiadłość w Wishtown i przeprowadził się tam w celu rozpoczęcia przygotowań do stworzenia swojego pierwszego przedsiębiorstwa, a także zaznania “normalnego” życia, na które nie miał czasu podczas swojej służby wojskowej.

Ciekawostki:
- Od jakiegoś czasu zaczął palić.
- Jest wielkim fanem Brandy i Szkockiej.
- Lubi różnorakie mapy.


Ostatnio zmieniony przez Frans dnia Nie Gru 18, 2016 9:19 pm, w całości zmieniany 5 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Selene
Kat
avatar

Liczba postów : 709
Join date : 21/05/2013

PisanieTemat: Re: Frans Anker   Nie Gru 18, 2016 7:08 pm

Ok, mam tylko parę uwag:

Cytat :
- Remington Model 1875 - Rewolwer który nosi ze sobą przez większość czasu, głównie w celach obronnych i nie tylko.
- Winchester Model 1886 - Jego karabin powtarzalny będący "Narzędziem Pracy" Fransa, którego używa podczas wypełniania kontraktów.

Proszę bardzo, broń jak najbardziej akceptuję, ale... czy można byłoby usunąć ich model? To gryzie mi się z ustaloną datą panującą na forum (ok. 1845), jednak jako że technika i nauka poszła do przodu, możemy trochę wyprzedzić realia. Jednak, gdyby ktoś na fabule się zapytał, dlaczego broń nazywa się "Winchester Model 1886", głupio byłoby się tłumaczyć rokiem z przyszłości, prawda? xD Mam nadzieję, że rozumiesz, o co mi chodzi.

W reszcie karty pojawiają się drobne błędy, których nie będę się więcej czepiać (chyba że chcesz, mogę Ci jej wypisać). Masz tylko to, może przyda Ci się na przyszłość~:

Cytat :
- Kondycja (Bojowe) - Ponownie z racji służby Frans może pochwalić się ponadprzeciętną kondycją a także możliwością robienia uników

W umiejętnościach słowa w nawiasach rozpoczynają się zbędnie od wielkich liter. To samo po myślnikach. W tym zdaniu brakuje Ci kropki. A nazwy języków piszemy małymi literami, język norweski itd.

Przyznam, że trochę pogubiłam się w historii. Muszę Ci zaufać, że nie przemieszałeś żadnych faktów historycznych, bo ja się niczego nie dopatrzyłam~ Ale podobało mi się, chyba mogę spokojnie akceptować. Kartę zostawiam jeszcze z dzień-dwa otwartą, gdybyś chciał pozmieniać jeszcze te drobiazgi, o których wspomniałam wcześniej.

Życzę miłej gry!


___________________
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://wishtown.forumpolish.com/t181-selene
 
Frans Anker
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Wishtown :: Organizacja :: Zapisy-
Skocz do: