IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Umbra Regina

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Umbra
Rubin

Liczba postów : 23

PisanieTemat: Umbra Regina   Pon Maj 08, 2017 8:44 am

Imię i nazwisko:  Umbra Regina
Pseudonim:  Ruby
Rasa: Wiedźma

Grupa: Wędrowiec/ Korona Królowej
Ranga:  Rubin
Zawód:  Zabójczyni  Inkwizycji

Moce: A więc chcesz się dowiedzieć o moich możliwościach, które udoskonalałam  od momentu przygarnięcia przez moją panią?  
Domyśl się, nie bez powodu wtajemniczeni  nazywają mnie Cieniem Królowej.
Niech już ci będzie, skoro jesteś aż tak dociekliwa.
Mianowicie potrafię zmieniać się w cień praktycznie że w dowolnym momencie.  W tej formie potrafię przybierać  dowolny kształt  jednak cały czas jestem osobą materialną. Jeśli ktoś zauważy że jego "obłoczek"  jakoś nie porusza się za nim tylko ma własną wolę i strzeli lub uderzy  w cień a będę nim ja, doznam obrażeń. Dodatkowo  po otrzymaniu obrażeń nie mogę przez moment się zmieniać.  W formie cienia jestem także szybsza. Jako cień mogę się poruszać na każdej powierzchni.
Dzierżę także  umiejętność teleportowania się między cieniami. Jednak mogę jej użyć maksymalnie 3 razy dziennie. To nie wiele, lecz bardzo często ratuje mi skórę.
Umiejętności: - Jestem bardzo szybka
-Potrafię walczyć bronią białą
-Doskonale  kłamię
-Posiadam umiejętność skradania
Charakter: Co mogę o sobie powiedzieć? Każdy kiedyś wierzył w idealny świat,   gdzie wszyscy żyją między sobą w pokoju.  Jednakowoż w wieku pięciu lat, po próbie zabójstwa mnie a morderstwie moich rodziców uznałam że świat idealny może być dla ludzkości dostępny tylko wtedy gdy  Inkwizycja zostanie unicestwiona co za tym idzie ludzie także nie powinni mieć nadmiernej władzy ani nawet swobody.  Boją się tego że my, wiedźmy jesteśmy istotami od nich wyższymi i lepszymi. Dlatego tak nas tępią.  Lecz nie rozumieją że  gdy my Wiedźmy obejmiemy władzę ludzie będą w końcu zarządzani przez kompetentne istoty które się do tego nadają i nie boją się istot lepszych od nich, ponieważ takich nie ma.  Nie ukrywam że moja pani od małego także wpajała mi swoją ideologię. Świata idealnego rządzonego przez najsilniejsze i najbardziej wpływowe czarownice.  Jestem całkowicie wierna swojej pani.  Wydaje mi się że jestem straszliwie arogancką i sarkastyczną osobą w stosunku do każdego oprócz Królowej. Tylko do niej czuje szacunek tylko ona jest warta mojego szacunku nikt inny.  Nawet inne członkinie Korony nie są dla mnie ważne.  Dziwnym nie jest także że gardzę Cyrkiem jak i gatunkiem ludzkim. Nie szczędzę także na środkach którymi mam dotrzeć do celu. Jestem osobą powściągliwą w czynach innych osób jak i swoich.
Wygląd: Zacznijmy od samej góry, a mianowicie od moich włosów. Są one koloru kruczoczarnego  oczywiście w artystycznym nieładzie.  Nigdy nie przeszkadzał mi nieład, ponieważ uważam jeśli chodzi o urodę że każdy nieład  jest na pewny sposób  dla kogoś porządkiem.  Przejdźmy niżej, posiadam fiołkowe oczy. Mam dosyć "ostry" nos nieco zadarty aczkolwiek niedługi.  To wszystko okraszone dosyć  trójkątną twarzą oraz dużymi uszami.  Jeśli chodzi o sylwetkę to zdecydowanie jest czego pozazdrościć. Wąska talia w kształcie klepsydry. Posiadam długie, bardzo często golone nogi.  Posiada dosyć jędrny tyłek, aczkolwiek nie jest to jakaś Kim Kardashian, tylko zwyczajny dosyć ładny oraz jędrny tyłeczek. Jeśli chodzi o krągłości - są to bardziej pomarańczki. Nie są jakoś duże aczkolwiek idealnie podkreślają jej kobiecy wygląd. Ma także dosyć delikatną cerę, która jest strasznie blada. Aczkolwiek nie wygląda jakby miała jakąś chorobę. Po prostu jest blada. Ubiera się praktycznie tylko w czerń i biel. Jej ulubionym  ubiorem jest czarna  suknia z białymi zdobieniami.  Dodatkowo bogato zdobiona.  Na szyi ma wisiorek z rubinem w środku.  

Historia: Moje życie było normalne do piątego roku życia. Gdy moi rodzice jeszcze wtedy żyli, gdy jeszcze mogli się starać zrobić że mnie taką córkę jaką chcieli. Oboje byli  osobami obdarzonymi magią. Jednak nie pamiętam jaką magią władali. Wracając do wydarzenia które zmieniło moje życie.  Od trzeciego roku życia co jakiś czas musieliśmy uciekać przed Inkwizycją. Zawsze nas znajdowali po kilku dniach, miesiącach. Jednak zawsze dawaliśmy radę im uciec. Aż do momentu gdy skończyłam pięć lat. "Mieszkaliśmy" wtedy w małej chatce w lesie.  Pewnej nocy , gdy spaliśmy zostaliśmy otoczeni przez inkwizycję. Nie mieliśmy szans na ucieczkę. Ja wtedy nawet nie potrafiłam kontrolować swojej mocy.  Nagle naszą chatę otoczyło 20 ludzi. Gdy moi rodzice usłyszeli szelest stóp od razu stanęli na nogi i mnie obudzili .  Jednak w tym momencie do chaty wpadło około dwudziestu  ludzi.   Z nieznanego mi powodu pięciu  pierwszych od razu padło nieprzytomnie na ziemię.  Kolejnych pięciu  nagle strzeliło sobie w głowy.  Był to przerażający widok. Jednak to dopiero był początek.  Po tych dziesięciu ludziach weszło  pięciu następnych, tym razem wyposażonych w strzałki z trucizną . Gdzie  po dwie osoby strzeliły w każdego z moich rodziców zaś 1 strzelił we mnie. Trucizna natychmiast wywołała efekty paraliżu. Na moich oczach pięć osób podeszło do nas. Po czym jeden z nich  wyciągnął z pazuchy nóż , po czym podszedł do mojej matki. Chwilę patrzył się w jej przerażone oczy po czym bez słowa poderżnął jej gardło. Gdy tylko to uczynił podszedł do mojego Ojca i także zakończył jego życie. Już miał się brać za mnie gdy nagle weszła wtedy jeszcze nie znana mi kobieta. Jednym ruchem dłoni  unieruchomiła Inkwizytorów . Nie mogli się ruszyć , po czym każdego zwaliło z nóg. Nagle podeszła do mnie i po prostu wzięła mnie na barki. Po czym zabrała mnie do swojej kryjówki. Po czym przygarnęła mnie jak własne dziecko. Wychowała wpajając swoje wartości i pokazując mi jedyną słuszną prawdę. Przez piętnaście lat trenowała mnie, rozwijała moje zdolności jeśli chodzi o kontrolę cieni. Zawsze byłam jej w pełni wierna. Wiedziała że nigdy jej nie zdradzę. Gdy w jej głowie powstał pomysł na realizację Korony Królowej z miejsca ją poparłam jak i zachęciłam do tej idei.  Nigdy nie wyraziłam negacji jej poglądów.  Razem z królową wybierałam członkinie do korony. W wieku dwudziestu lat kazała mi pojechać do Wistown gdzie
mam na nią czekać.  Jej planem jest ukazanie w właśnie tym miejscu potęgi Korony. Ja zaś zapewne póki królowej nie ma pomszczę się na inkwizycji i delikatnie podburzę cyrk.
Ciekawostki: Jak na kobietę straszliwie zaborczą wybrała sobie dosyć dziwne praktyki seksualne a mianowicie BDSM.
Wydawałoby się że taka osoba jest osobą dominującą nic bardziej mylnego w łóżku jest uległa.
Uwielbia perfumy o zapachu bzu i agrestu

Ostatnio zmieniony przez Umbra dnia Sro Maj 10, 2017 11:54 am, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://wishtown.forumpolish.com/t458-umbra-regina
Selene
Kat

Liczba postów : 566

PisanieTemat: Re: Umbra Regina   Pon Maj 08, 2017 9:35 pm

Niestety, już na pierwszy rzut oka widać, że w karcie zawartych jest bardzo dużo literówek. Prosiłabym Cię o ponowne przejrzenie jej i zaradzenie błędom pokroju podwójnych spacji, spacji przed kropką, przecinkiem, brak spacji po myślniku. Wygląda to niechlujnie, warto przeczytać tekst jeszcze raz i poprawić te drobiazgi. Póki co zacznijmy od treści, resztę wypiszę później.
Czyli ze spraw technicznych… moc. Wewnątrz tej niepozornej mocy, zwanej kontrolowaniem cieni, kryje się o wiele więcej. Transformacja w cień. Niewidzialność. Teleportacja. Broń z cienia. Wszystko jest dosyć śmiercionośne. Jeśli rozejrzysz się po innych kartach postaci, zobaczysz, że w przypadku wiedźm, trzymamy się raczej jednego rodzaju mocy bez większych rozgałęzień. Jeśli rozumiesz, co mam na myśli, wiesz już, że potrzebne są tu małe zmiany. Możemy dogadać sprawę prywatnie, możesz zaproponować mi osłabienie mocy albo zostawić sprawę w całości mi. Daj znać, na co się zdecydujesz. Na pewno nie zgodzę się na połączenie tego wszystkiego, powyżej opisanego przez Ciebie, w jedną moc.
Ok, przejdźmy do reszty KP:
Cytat :
A więc chcesz się dowiedzieć o moich możliwościach które udoskonalałam od momentu przygarnięcia przez moją Panią?

Przecinek przed „które”, zbędna wielka litera w słowie „panią”.
Cytat :
Domyśl się nie bez powodu wtajemniczeni nazywają mnie Cieniem Królowej .
Po „domyśl się” aż prosi się o wstawienie myślnika. Od biedy przecinka.
Cytat :
Niech już tobie będzie skoro jesteś aż tak dociekliwa.
Przecinek przed „skoro”. Lepiej brzmiałoby „niech już ci będzie”, nieprawdaż?
Cytat :
Potrafię w formie cienia błyskawicznie przemieszczać a właściwie teleportować do cieni obok siebie.
Zjadłeś gdzieś „się”. Dodaj je w np. po „przemieszczać”. Nie jest to konieczne ale zmieniłabym też szyk zdania: „W formie cienia potrafię błyskawicznie się przemieszczać, a właściwie teleportować do cieni obok siebie.”. Przy okazji – w tekście znajdzie się wiele powtórzeń. Na początku opisu mocy aż roi się od słowa „cień”, występuje ono w niemal każdym zdaniu. Rozumiem, że ciężko jest je zastąpić mając taką moc, ale miło byłoby, abyś w przyszłości zwracał na to uwagę. Pomijając to słowo, opisując je za pomocą innego wyrażenia. Przykładowo:
Cytat :
W formie cienia jestem także niewidoczna aczkolwiek mogę ponosić obrażenia w tej formie.
Zbędne powtórzenie „formie”. Wystarczyło: „W formie cienia jestem niewidoczna, aczkolwiek mogę w niej ponosić obrażenia”. Mówisz cały czas o jednym, nie trzeba się powtarzać :). I przecinek przed „aczkolwiek”!
Cytat :
Jednak gdy atakuje w formie cienia staję się na wpół widoczna .
Pisząc w pierwszej osobie, czasownik będzie wyglądał: „atakuję”.
Cytat :
Jest to ten moment gdy można mnie dosyć łatwo trafić , aczkolwiek gdy zadam cios od razu mogę stać się niewidoczna poprzez ponowną zmianę w cień i przemieszczenie się do kolejnego cienia.
Przecinek przed „gdy”. Tym pierwszym „gdy”, w przypadku drugiego znajduje się w idealnym miejscu, przed całym wyrażeniem.
Cytat :
- Tutaj mam taki pomysł że za każdym razem rzucam kostkę K6 przy każdym użyciu. Gdy suma przekroczy w jednej pisanej akcji 20 . Nagle doznaję paraliżu swojego ciała. Nie mogę całkowicie nic zrobić.
W tym przypadku nie piszesz już jako Umbra, tylko jako gracz. Teks możesz umieścić poniżej, zmniejszyć go, a w każdym razie – nie Ty doznajesz paraliżu i „nie możesz całkowicie nic zrobić”, tylko Twoja postać. Plus, decydowanie o takich kwestiach pozostawiłabym już w rękach MG.
Przecinek przed „że”!
Cytat :
Z cienia potrafię także tworzyć że tak powiem " Broń cienia" wytworzoną z cieni która może przy trafieniu nie powoduje prawdziwych okaleczeń aczkolwiek osoba trafiona tą bronią czuje przez około 15-20 minut czuje się jakby faktycznie dostała tą bronią .
Na początku zdania mówisz o tworzeniu broni cienia. Chwilę później powtarzasz jeszcze raz, że jest stworzona z cienia. Jest to zbędne, można inaczej.
Również przecinek przed „że”. Przecinek przed „która”. Słowo „może” przed „przy trafieniu” wprowadza chaos do całego zdania. Przecinek przed „aczkolwiek”. Dwa razy napisałeś „czuję” w pobliżu siebie. Nie bój się dzielić zdania na krótsze odcinki, aby się nie pogubić. Dla podsumowania, całość może wyglądać mniej więcej: „Z cienia potrafię także tworzyć - że tak powiem: „broń”. Przy trafieniu nie powoduje ona prawdziwych okaleczeń, aczkolwiek osoba trafioną tą bronią, czuje przez około 15-20 minut, jakby faktycznie nią dostała.”.
Cytat :
Na ten przykład gdy trafię nią w ramię przeciwnika ten czuje ból jakby prawdziwych trafieniu a gdy go przebije przez klatkę piersiową czuje stan agonalny.
„Na ten przykład” nie brzmi jasno. Wystarczy „Przykładowo”. Przecinek przed „gdy”. To samo przed „ten” i „jakby”. To zdanie, tak przy okazji, nie ma sensu xD. Zapewne chodziło Ci o „jakby przy prawdziwym trafieniu”. Spróbujmy więc inaczej, na spokojnie. „Przykładowo, gdy trafię nią w ramię przeciwnika, czuje on ból, jakby przy prawdziwym trafieniu. W przypadku przebicia klatki piersiowej, odczuwalny jest stan bliski agonalnemu.”, widzisz? Kilka innych słów, uniknęliśmy powtórzeń, poprawiliśmy przecinki.
Cytat :
-Potrafię walczyć bronią białą
-Doskonale potrafię kłamać
- Potrafię się skradać
Powalczmy i z tym. Trzy razy użyłeś „potrafię”, czego łatwo można było uniknąć. Przykładowo: „Doskonale kłamię”. „Jestem świetna w skradaniu”. „Nikt nie dorówna mi w walce bronią białą!”. I wiele, wiele innych. A, i gdy wymieniasz w punktach całe zdania, możesz kończyć je kropką, średnikiem.
Ok, przecinki na tym etapie Ci daruję. Przejrzyj kartę jeszcze raz, zapoznaj się zasadami interpunkcji. Ja aktualnie straciłam trochę siły do tego, mam więc nadzieję, że poradzisz sobie sam xD. Z innych błędów:
Cytat :
Boją się tego że my , Wiedźmy jesteśmy istotami od nich wyższymi i lepszymi.
Zbędna wielka litera w słowie „wiedźmy”. Nie jest to żadna nazwa własna.
Cytat :
Jestem całkowicie wierna swojej Pani.
W przypadku „pani” również.
Cytat :
Jeśli chodzi o sylwetkę to zdecydowanie ma czego pozazdrościć.
„Zdecydowanie jest czego pozazdrościć”.
Cytat :
Posiadał długie, bardzo często golone nogi.
Piszesz w pierwszej osobie, niech tak pozostanie. „Posiadam” więc będzie idealne, chociaż bardzo nadużywasz tego słowa.
Cytat :
Jeśli chodzi o krągłości to są to pomarańczki bardziej.
Szyk zdania… Zmieniłabym na: „Jeśli chodzi o krągłości – są to bardziej pomarańczki.”.
Cytat :
Obaj byli osobami obdarzonymi magią.
„Obaj” używamy, gdy mówimy o dwóch mężczyznach. Jeśli tylko rodzice Umbry nie byli mężczyznami, zmień proszę na „oboje”.
Cytat :
Od trzeciego roku życia co jakiś czas musieliśmy uciekać przed inkwizycją.
Tego mogłeś nie wiedzieć, ale „Inkwizycję” piszemy w naszym uniwersum wielką literą, bo jest to nazwa własna organizacji w tym świecie. Tak na przyszłość :).
Cytat :
Po czym jeden z nich wyciągnął z pazuchy nóż , po czym podszedł do mojej Matki.
Zbędna wielka litera.
Cytat :
Wychowała wpajając swoje wartości i pokazując mi jedyną prawdziwą prawdę.
Masło maślane. Prawda zawsze będzie prawdziwa :3.
Cytat :
Przez piętnaście trenowała mnie, rozwijała moje zdolności jeśli chodzi o kontrolę cieni
Zjadłeś słowo „lat”, zapewne. „Przez piętnaście lat trenowała mnie, rozwijała moje zdolności, jeśli chodzi o kontrolę cieni.”
PS. Mam nadzieję, że uzgodniłeś tę kwestię z Shilvią.
Cytat :
W wieku dwudziestu lat kazała mi pojechać do WishTown gdzie
mam na nią czekać.
Wkradł Ci się niecny enter. Zbędna wielka litera „t” w „Wishtown”.
Cytat :
Ja zaś zapewne puki królowej nie ma pomszczę się na inkwizycji i delikatnie podburzę cyrk.
I całość zakończona jest pięknym błędem ortograficznym xD. Póki, oczywiście.
Cytat :
Wydawałoby się że taka osoba jest osobą Dominującą nic bardziej mylnego w łóżku jest uległa.
Uwielbia perfumy o zapachu Bzu i Agrestu
Duuużo zbędnych, wielkich liter~.
Jak widzisz, namnożyło się trochę tych błędów, a od przebrnięcia przez moc, nie wypisywałam już tych interpunkcyjnych. Karta jest zdecydowanie do poprawy. Jeśli masz jakieś pytania – śmiało. Chętnie Ci pomogę, doradzę, jeśli czegoś nie zrozumiałeś. Sprawdzając kartę, polecam Ci przeczytać ją na głos. W całości. Unikniesz w ten sposób niechcianych powtórzeń. Jeśli nie znasz zasad interpunkcji – zazwyczaj tam, gdzie bierzesz oddech w czytaniu, będą przecinki. Od tego możesz zacząć. Nie bój się też skracać zdań, używać średników, dwukropków i myślników. Pamiętaj o tych spacjach! To chyba tyle~!

Kat

Liczba postów : 566

PisanieTemat: Re: Umbra Regina   Sro Maj 10, 2017 5:25 pm

Cytat :
W tej formie potrafię przybierać  dowolny kształt  jednak cały czas jestem osobą materialną.

Skoro już Umbrę można zranić, gdy będzie w tej formie, dajmy ograniczenia na wielkość "cienia". Proponuję wielkość człowieka, minimalnie średnich rozmiarów psa.

Proponuję ustalić też długość takiego czaru na 3 posty, z jednym przerwy.

Jeśli się zgadzasz, kopnij mnie na CB/gadu, a dostaniesz akcepta. Choć jeszcze trochę błędów by się znalazło, nawet bez zagłębiana się widzę spacje nie na swoim miejscu xD. Ale nieważne, większość poprawiona.

EDIT:
Akceptuję i życzę miłej gry!

Umbra Regina
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1