IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Inkwizycja - vademecum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Sybille
Ofiara
avatar

Liczba postów : 60
Join date : 11/05/2013

PisanieTemat: Inkwizycja - vademecum   Nie Maj 12, 2013 4:14 pm

BRONIE INKWIZYCJI
Bronie do walki z wiedźmami opracowane zostały przez balsamistów. W przeciwieństwie do broni konwencjonalnej, ta może posiadać magiczne właściwości wzorowane na umiejętnościach czarownic. Dzieli się je na bronie defensywne – chroniące przed działaniem magii (np. tarcza chroniąca przed działaniem magii ognia) oraz ofensywne – pozwalające na łatwiejsze zranienie wroga, niż w przypadku zwykłej broni (np. rewolwer wystrzeliwujący małe ogniste kule).

AKADEMIA IMIENIA ŚWIĘTEJ ROZALII
W Wishtown Inkwizycja ma pod swoją opieką szkołę. Jest to elitarna akademia, w której, prócz zwykłych zajęć szkolnych odbywają się kursy przygotowujące do zostania członkiem organizacji. Zgodnie z programem, do szkoły tej uczęszcza się od 6 do 17 roku życia, w czym specjalne szkolenie rozpoczyna się w wieku 10, a kończy w wieku 15 lat, ostatnie 2 lata spędzając na pewnego rodzaju "praktykach" pod czujnym okiem przydzielonego przez Inkwizycję przełożonego. Zajęcia w tym czasie są ograniczone. Kurs można jednak odbyć w każdym wieku, zupełnie niezależnie od akademii.

Szkolenie w wieku 6 – 10 lat

Szkolenie dla adeptów w wieku od 6 do 10 lat przebiega dla wszystkich jednakowo, bez podziału na poszczególne rangi, które po ukończeniu nauki można zająć w Inkwizycji. Edukacja ta jest często jedyną ofertą, na jaką mogą pozwolić sobie osoby z biedniejszych rodzin, gdyż nie wymaga opłat jak w przypadku innych szkół, reprezentując równie przyzwoity poziom, a jednocześnie wyrównując różnicę dzielącą poszczególne warstwy społeczne. Trafiają tu bowiem wszyscy – biedniejsi z uczniów, zachęceni możliwością darmowej edukacji oraz ci z najbogatszych rodzin, rezygnując z wyjazdów do innych miast, zwiedzeni renomą Akademii im. Św. Rozalii. Możliwość wkroczenia w szeregi Inkwizycji i osiągnięcia posady pełnoprawnego członka świętej organizacji jest tylko wisienką na torcie, która powoduje, że rodzice posyłają swoje pociechy właśnie do tego miejsca.
Nauka na tym poziomie opiera się na przyswajaniu podstawowych informacji – pisaniu, czytaniu, liczeniu. Z czasem dochodzą dziedziny przyrodnicze, historia, a  wraz z nimi adeptom przekazywana jest wiedza o świecie oraz skażającym je źle, które należy wyplenić – wiedźmach, czyli  jednostkach będących sprawczyniami całego nieszczęścia. Korzystając z łatwowierności młodych uczniów, zaszczepia się w nich to, co przyda im się w (prawdopodobnie) przyszłej pracy.
Po ukończeniu pierwszej części szkolenia, adepci poddawani są testom, mającym na celu skierowanie ich dalszych losów w konkretnym kierunku. Przejście na kolejne szkolenie jest dla nich pożegnaniem się z dzieciństwem i wkroczeniem w inny, niemniej ważny etap w ich życiu, decydujący o tym, kim zostaną w przyszłości: żniwiarzami, katami, balsamistami, męczennicami, grabarzami lub psami gończymi.

Szkolenie  w wieku 10 - 15 lat

Adepci są przypisani do poszczególnych klas, od tego momentu zaczynają specjalne szkolenie, mające przygotować ich do pracy w Inkwizycji. Poprzednie szkolenie można pominąć w przypadku nauki indywidualnej i zdania testu. Znane są również przypadki zmiany klas w czasie pierwszych lat niniejszego etapu nauki, jako że z początku program edukacji jest podobny dla wszystkich, z niewielkimi różnicami. Poza trwającą wciąż edukacją przedmiotów humanistycznych, ścisłych oraz matematyki, do zajęć dochodzą również przedmioty pozwalające na obronę przed czarownicami m.in.: strzelectwo i nauka obsługi broni palnej, szermierka, a także walka wręcz. Do praktyki nieustannie dodawana jest teoria, pozwalająca na zapoznanie się z problemem wiedźm, Koszmarów, ich mocami oraz mechanizmem ich powstawania. Im dalej, tym program bardziej się różni:

● Żniwiarze - poznają podstawy pracy w terenie, łowiectwa i tropienia. Są najlepiej wyszkoleni w walce, zarówno na dystans, jak i w zwarciu. Obsługa wszelakich broni palnych i białych to dla nich chleb powszedni. Najszybciej z pozostałych klas mają styczność z wiedźmami i Koszmarami, wprawiając się w zabijaniu ich już od najwcześniejszych, nawet dziecięcych lat. Uczą się polować na czarownice w pojedynkę, a także poznają pracę zespołową. Rozkaz jest dla żniwiarza świętością, o czym przekonują się na każdym kroku. Samo szkolenie należy do niezwykle niebezpiecznych i zdarza się, że nie wszyscy je kończą – adepci nierzadko są okaleczani, a nawet tracą swoje życie w nieszczęśliwych wypadkach.
● Kaci - od najwcześniejszych lat drugiej części szkolenia są świadkami przesłuchań. Uczą się, jak zobojętnieć na cierpienie drugiego człowieka, szczególnie jeśli ma się do czynienia z osobą ledwie zasługującą na tę rangę – czarownicą. Jako dzieci różnie to odbierają, czasami popadając w choroby psychiczne, innym razem rezygnując ze szkolenia. Jeśli jednak przetrwają najgorsze, są stworzeni do wyciągania informacji z przesłuchiwanych oraz zadawania im bólu opierającego się na wiedzy, gdzie trzeba uderzyć, by zabolało najbardziej, lecz nie doprowadziło to do natychmiastowej śmierci skazanej, bowiem kara powinna zostać wykonana publicznie. Poznają, niezbędną w tym fachu, psychikę ludzką, ucząc się jak należy poprowadzić dialog, by doprowadzić do złamania drugiej osoby, niekoniecznie za sprawą przemocy.
● Balsamiści - w przypadku tej klasy szkolenie przebiega częściowo w sposób indywidualny, zależnie od predyspozycji adepta. Uczniowie poznają podstawy chemii, biologii wraz z medycyną i genetyką oraz inżynierii. Nikogo nie ominie projektowanie broni, rysunek techniczny, praca w laboratorium, a z czasem i zajęcia z medycyny, od sekcji zwłok zaczynając, a na podstawach leczenia żywych osób kończąc. Dopiero w późniejszych latach, program edukacji rozchodzi się, a uczniowie są przydzieleni pod opiekę swoich przełożonych, by w przyszłości móc zostać specjalistą w zakresie wytwarzania magicznych broni, leczenia ludzi lub prób podjęcia walki ze zmutowanym genem, również w eksperymentach na psach gończych.
● Męczennice - szkolenie męczennic jest najbardziej indywidualne ze wszystkich pozostałych klas. Jako przyszła grupa szpiegów, ich edukacja przebiega w zupełnym odosobnieniu od reszty akademii. Uczą się w samotności, pod opieką wybranych, pojedynczych przełożonych, również męczennic. Poznają działanie ludzkiej psychiki, uczą się szpiegować i wydobywać za pomocą rozmowy najciemniejsze tajemnice. Pilnuje się, aby żadna z uczennic tej klasy nie wydała swojego prawdziwego celu. Ich szkolenie toczy się w różnych miejscach Inkwizycji – są przydzielane do kuchni, szpitala lub jako pomoc w sprzątaniu, nabierając świadomości, że nawet tak pozornie nieznaczna funkcja może mieć znaczenie, a wiedza… jest najprawdziwszą władzą. Realizując swój plan zajęć, pod przykrywką zdobywają informacje, szpiegując również swoich współpracowników, a po wszystkim zdają raporty przełożonym. W późniejszych latach są wysyłane do pracy w mieście, między ludzi i wiedźmy.
● Grabarze - ich nauka opiera się głównie na poznawaniu wszelakich rodzajów statystyk, wypełnianiu papierów urzędowych oraz pisaniu podań i listów. Przede wszystkim zaznajamiają się z  funkcjonowaniem Inkwizycji i zbiorem wszystkich dokumentów, kartotek organizacji, a mianowicie archiwum. Ćwiczona jest ich dobra pamięć, umiejętność posługiwania się odpowiednim językiem, dyplomacja, logiczne myślenie i zarządzanie. Tę grupę uczniów najczęściej poddaje się publicznym wystąpieniom, jako że w przyszłości mogą pełnić funkcję reprezentującą Inkwizycję.
● Psy gończe - pozostanie psem gończym to najczęściej świadomy wybór adepta… lub jego rodziców. Zdarzają się jednak przypadki eksperymentów na osobach z ulicy, oferując im w zamian godne warunki życia. Życia, które nieraz kończy się zbyt wcześnie, bowiem nie każdy przechodzi przez zabiegi balsamistów bez szwanku. Nieudane eksperymenty są utylizowane, a słuch o nich ginie. Jednak w przypadku powodzenia – psy gończe są uczone korzystania z nabytych cech i zdolności, nierzadko więc pracują w terenie wraz ze żniwiarzami.

ZNAKI ROZPOZNAWCZE:

Płaszcze z umieszczonym na plecach symbolem organizacji – strój pełnoprawnych członków Inkwizycji. Każdy oddział posiada płaszcz w innym kolorze:

● Arcymistrzyni – szkarłatny,
● Żniwiarze – czarny,
● Kaci – ciemnoszary,
● Balsamiści – ciemnofioletowy,
● Grabarze – granatowy,
● Męczennice – biały,
● Psy Gończe – ciemnobrązowy.

Mundurek (marynarka) obowiązujący w Akademii imienia św. Rozalii.

Oficjalny symbol Inkwizycji.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Inkwizycja - vademecum
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Vademecum
» Hiszpańska Inkwizycja!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Wishtown :: Organizacja :: Kompendium Wiedzy-
Skocz do: