IndeksFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 

Szpital psychiatryczny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Lynn Cavendish
Zegarmistrz

Liczba postów : 264

PisanieTemat: Szpital psychiatryczny   Nie Maj 29, 2016 2:01 pm

First topic message reminder :

Ogromny, ciągnący się niczym pałac budynek o potężnej, nieco zabytkowej budowie, spokojnie mieszczący w swoich murach najwspanialsze, największe przyjęcia, czyli całą społeczność Wishtown, a właściwie i jeszcze kilku sąsiednich wiosek. Tak, o takie zastosowanie można pierwotnie posądzić to bogate, urządzone z przepychem miejsce, do kiedy tylko nie zobaczy się tabliczki, znajdującej się tuż przy samym podjeździe. Zdradzającej prawdę. „Szpital psychiatryczny” - głosi większy napis, a pod nim znajduje się jego krótka historia, którą z pewnością przeczytali tylko nieliczni. Pomimo przyjemnego dla oka krajobrazu, nikt nie przebywa w owym miejscu chętnie, łącznie z pracownikami, a o przymusowo przetrzymywanych tu pacjentach nie wspominając.
Budynek dzieli się na dwa skrzydła; w prawym umieszczone są pacjentki, w lewym pacjenci, z tym że drugie z nich pozostaje niezmiennie od lat, o wiele mniej zapełnione. Skrzydła podzielone są na poszczególne sektory, w zależności od stanu chorego. Od zwyczajnego pokoju, a na izolatce kończąc. W głównym budynku znajdują się pokoje pracowników, wszelakie gabinety i inne pomieszczenia, służące wyłącznie do załatwiania formalności.

AutorWiadomość
Antoinette
Marionetkarz

Liczba postów : 92

PisanieTemat: Re: Szpital psychiatryczny   Sob Gru 17, 2016 6:17 pm

Dane, którymi wypełniła otrzymany od lekarza arkusz papieru, były w istocie prawdziwe. Nawet nie pomyślała, że mogłaby wszystko zmyślić. Ale jakby co, było już za późno.
W końcu skończyła i podała kartkę specjaliście. Po jakimś czasie, po pewnej kwestii wypowiedzianej przez psychiatrę, zabrała głos.
- Jesteś naprawdę taki tępy, na jakiego wyglądasz? – zwróciła się tymi słowami do lekarza. - Myślałam że to tylko wygląd daje taki obraz ciebie, myślałam że w tym oto przypadku aparycja nie jednoczy się z prawdziwym poziomem inteligencji... – była z siebie niezwykle zadowolona, że odpowiedziała tak mądrym składem słów – ...niestety, myliłam się. – odchrząknęła – Po pierwsze, nasz aktualny towarzysz – tutaj niezbyt grzecznie wskazała na Lynna palcem wskazującym prawej dłoni – może całkowicie zmyślać. Nie pomyślałeś o tym? Jesteś aż tak ograniczony? Po drugie, nawet gdyby mówił prawdę, nawet najbardziej zapracowany człowiek znajdzie czas na coś ważnego. Już o tym mówiłam, ale do ciebie nic nie dociera. Po trzecie, profesja Lynna może być jedynie przykrywką. Takie rzeczy się zdarzają. Pozornie w swoim warsztaciku składa i naprawia zegarki, a w rzeczywistości obmyśla kolejne plany. – wyszczerzyła się nienaturalnie. Miała nadzieję, że towarzyszący jej mężczyźni nie przebiją jej argumentów, chociaż, co jest faktem oczywistym, wszystko może się zdarzyć. Antoinette jednak nie dopuszczała do myśli takiej możliwości.
Słysząc kolejne pytanie specjalisty, dziewczyna – oczywiście nieświadomie – ułożyła sobie w głowie kolejne kłamstewko, w które już po chwili uwierzyła całą sobą. Kiedy to się dokonało, zabrała głos.
- Dlaczego tak sądzę? – przełożyła nogę – Bo prawda jest taka, że Lynn zna moich rodziców, którzy mnie nienawidzą, więc tym samym im również zależy na tym, by spieprzyć mi życie. Zawarli pakt, a Lynn wtajemniczył ich do tej, wtedy jeszcze świeżej, organizacji, ale oni nie podejmują żadnych działań, bo się na tym nie znają, oni po prostu dostarczają organizacji informacji o mnie. Właściwie to od zawarcia tej znajomości powstała ta organizacja. Tak, to wszystko zaczęło się od Lynna. Dokładnie to od chwili, kiedy ta para tępaków, która wydała mnie na świat bez świadomości, jak bardzo inteligentna będzie ich córka, poznali naszego uroczego zegarmistrza. – westchnęła głęboko i spuściła głowę, udając smutek. Tak naprawdę nie była smutna, ani trochę. Podniósłszy głowę, ponownie spojrzała na tutejszych mężczyzn, najpierw na lekarza, później na swojego rzekomego wroga.
Co dalej? Kiedy wstała, Lynn ją obraził, więc nie zamierzała pozostawić nazwania ją "rudą kretynką" bez jakiejkolwiek reakcji z jej strony.
- Kretynko? Najwidoczniej nie jestem aż tak wielką kretynką, skoro cię przejrzałam. Tak, przejrzałam twoje niecne zamiary. Ale o tym już wiesz. – zamrugała do niego zalotnie powiekami, co miało oczywisty, drwiący przekaz. - Właściwie, przegrałeś, bo, jak widzisz, wiedziałam o twoich relacjach z moimi pieprzonymi starymi. Nic się przede mną nie ukryje. – zaśmiała się cichutko pod nosem. Usłyszeli to, a może nie? Możliwe, ale niekonieczne. - A szepcz sobie co tam chcesz swoim wspólnikom, bo coś czuję, że już stąd nie wyjdziesz. Nie będziesz więc miał już takiej możliwości.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
The Lord of the Universe
Mistrz Gry

Liczba postów : 8

PisanieTemat: Re: Szpital psychiatryczny   Nie Mar 19, 2017 8:08 pm

MISTRZ GRY

Doktor Wiley wiedział, że nad emocjami trudno niekiedy zapanować, czasem nawet dobrze jest je uzewnętrznić, co może przynieść człowiekowi ulgę, a w przypadku pacjentów także ukazać, gdzie leży problem. Kimże jednak byłby on, jako lekarz, gdyby pozwolił zajść dalej uczestnikom sytuacji, w której ryzyko na rękoczyny było dosyć duże. Dlatego podjął próbę obniżenia poziomu napięcia atmosfery.
Naprawdę, nie ma potrzeby się unosić. Pragnę zdobyć pełen obraz sytuacji, niż wnioskować na podstawie twierdzeń jednej ze stron. Muszę doprowadzić do ich konfrontacji, co właśnie czynię – powiedział mężczyzna. Forma owej jego konfrontacji, jak to nazwał, opierała się na nałożeniu wersji realistycznej na zdecydowanie mniej prawdopodobny wariant historii spotkania jego pacjentów.
Pani również może mówić nieprawdę i w tym tkwi problem, panienko Antoinette – rzekł jeszcze. Należy przy tym zaznaczyć, że specjalnie nie użył formy dokonanej, choć od dłuższego już czasu chorobę przypisywał dziewczęciu. Jak podejrzewał wcale nie chciałaby zostać na miejscu z własnej woli, a jeśli istniał cień szansy, że obejdzie się bez stosowania większych środków przymusu, to najpierw należało wziać pod uwagę spokojniejsze zakończenie i zapewnienie, gdy już dojdzie do odkrycia całego tego zwodzenia, że pacjentka znajduje się w miejscu bezpiecznym z zagwarantowaną opieką.
Jednakże na sam początek doktor Wiley musiał w końcu rozdzielić swoich pacjentów, przy czym sam zająłby się jednym, a drugi, pod pozorami zabrania do osobnego gabinetu, wypuściłby oczyszczonego z wątpliwości co do jego zdrowia psychicznego.
Myślę, że dotarliśmy już do decydującego punktu, a atmosfera robi się zbyt napięta. Nie chciałbym, aby krępowała się panienka w czasie dalszej rozmowy ze zdradzaniem swojego problemu z  tym oto panem i aby on panią rozpraszał. Być może będę mógł zaoferować jeszcze jakąś pomoc w związku z tą całą organizacją. Absolutnie wierzę, że ma panienka problem. To samo mam również do powiedzenia panu, panie Cavendish. Czas na indywidualne konsultacje – Swą wypowiedź wyrzekł w takiej barwie, że każdy mógł mieć nadzieję na rozwiązanie sprawy na swoją korzyść; Antoinette, że w końcu pozbędzie się Lynna, a w dodatku jej zawierzono, natomiast Lynn, że wkrótce stąd wyjdzie po odbębnieniu formalności i scenki, dzięki której być może uniknie kolejnego fizycznego kontaktu ze swoją towarzyszką.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lynn Cavendish
Zegarmistrz

Liczba postów : 264

PisanieTemat: Re: Szpital psychiatryczny   Sob Mar 25, 2017 11:06 pm

Słysząc wypowiedź dziewczęcia, otworzył szeroko oczy, po czym zamrugał z niedowierzaniem, jakby wciąż nie potrafił zrozumieć, dlaczego ktoś taki stąpa wolno po świecie. Prawdziwy ewenement, stanowiący zagrożenie dla siebie i wszystkich wkoło. Niestety, zdążył już przywyknąć do ogólnej bierności lekarza, a to sprawiło, że nie tryumfował w przekonaniu o zamknięciu Antoinette w pokoju bez klamek. Cierpliwość mężczyzny w jednakowym stopniu budziła podziw Lynna, jak i denerwowała go. Jeśli kiedykolwiek zostanie psychiatrą, z pewnością zorganizuje arenę z lwami i Koszmarami dla takich trudnych przypadków.
Nie przerywał im, bo i nie było kiedy. Scena zupełnie go zaabsorbowała, zresztą nie zamierzał odzywać się niepytany. Dopiero odpowiedź rudzielca uznał za wystarczającą prowokację, by przerwać swoje milczenie, wdając się w kontynuację bezsensownej dyskusji:
- Jesteś tak bystra, że zdołałaś mnie przejrzeć, nim w ogóle otworzyłem usta przy naszym niefortunnym spotkaniu – upomniał ją, choć nie starał się bardziej, by na nowo przedstawiać dziewczęciu absurd sytuacji. Na to było już o wiele za późno. - Niestety, nie było mi dane poznać twoich szanownych rodziców. Chociaż, wysoce prawdopodobnym jest, że podczas obcowania z tobą, również zapomnieli czym jest zachowanie zdrowych zmysłów.
Uniósł wysoko brew, licząc na interwencję lekarza, który w końcu wyda diagnozę i nazwie chorobę Antoinette po imieniu. O ile kiedykolwiek miał do czynienia z czymś podobnym. Ewentualnie, świeżo odkrytą przypadłość nazwie się po jej posiadaczce, a lekarz zyska dzięki temu sławę. „Zespół Antoinette”. O tak, to brzmi dumnie.
W końcu jego prośby zostały wysłuchane, choć nie mógł powstrzymać lekkiego drgnienia na twarzy na wiadomość, że i również on ma problem. Prędko odtrącił jednak wizję, w której to on ląduje w kaftanie bezpieczeństwa tuż po opuszczeniu gabinetu psychiatry.
- To rozsądny pomysł – wypowiedział ze spokojem, za nic na świecie nie chcąc zdradzać zadowolenia z sytuacji, aby dziewczę nie podłapało nowego powodu, by twierdzić o przymierzu lekarza i zegarmistrza. – Co by nie kusić dłużej losu – dodał, powstrzymując się od zerknięcia na Antoinette z czarującym, pełnym jadu „nieprawdaż?”. Wyprostował się, gotowy do ruszenia w drogę, chociaż czekając na ostateczne przyzwolenie lekarza. Jeśli je dostał, a rudzielec nie wyrażał więcej sprzeciwów, wstał z miejsca.

Marionetkarz

Liczba postów : 92

PisanieTemat: Re: Szpital psychiatryczny   Pon Mar 27, 2017 10:29 am

- Nie zmieni pan mojego zdania – obserwując lekarza i zwracając się właśnie do niego, przechyliła nieznacznie głowę na lewy bok. Ot, żeby wydawało mu się, iż ta coś analizuje, co raczej prawdą nie było. Dlaczego chciała, by doktor pomyślał tak, a nie inaczej? Tego typu pytania były jak najbardziej na miejscu pod warunkiem, że człowiek zadaje je tylko sobie samemu, we własnych myślach. Tak, Antoinette to osoba zdecydowanie trudna do rozgryzienia. - Pod wieloma względami. Ale chodzi mi też o to, że pan tylko usilnie stara się o potencjalnie mądry ton pana wypowiedzi, bo widzi pan, ja od początku zrozumiałam, że pan ma mózg wielkości orzeszka i żeby zrobić inny obraz siebie w oczach innych, ucieka się pan do potencjalnie mądrych słów. – westchnęła głęboko. Odezwała się dopiero, gdy wspomniał, że relacje dziewczyny również mogą być nieprawdą. - Proszę mi spojrzeć w oczy. Głęboko. O, tak. – mówiąc to, wstała, pochyliła się nad biurkiem a oparłszy łokcie na jego blacie, wysunęła głowę ku lekarzowi. Uśmiechnęła się przy tym zawadiacko. Dlaczego zawadiacko? Po prostu ona tego nie kontrolowała. - Czy to są oczy kłamcy?
Wkrótce potem powróciła na swoje krzesło, ponownie oparła się o jego oparcie... ale spojrzenie, skierowane ku lekarzowi, nie zniknęło. W tej kwestii zmieniło się tylko tyle, że doktor co prawda nadal mógł się w nią wpatrywać... tyle że już nie aż z tak bliska, przez co widział jej tęczówki wraz ze źrenicami nieco gorzej.
Oczywiście, nie wiedziała, co ten planuje. Mogła się jedynie domyśleć, ale... nie doszło nawet do tego. W sensie, że że jej domysły okazały się błędne.
Krótko mówiąc, uwierzyła.
Nie zauważył nawet aluzji w ostatnich jego słowach. To źle, a może wręcz odwrotnie?  Tak czy owak, należałoby jeszcze zaznaczyć, że Antoinette, usłyszawszy jego słowa, ale "jego" tym razem odnosiło się do Lynna, nie do lekarza, odwróciła ku niemu głowę i po prostu splunęła mu w twarz. A kolejne słowa mężczyzny, spotkanego przez nią nad wodą? Antoinette słuchała, wciśnięta w fotel i nie spojrzała na niego nawet na ułamek sekundy co oznaczało, że gdyby nawet zdecydował się, żeby na nią spojrzeć w taki sposób, jaki wybrał, nie zauważyłaby tego. No trudno.
Nie patrzyła na niego nawet, gdy Lynn chyba wstawał z miejsca. Tak, chyba, bo równie dobrze mogło jej się wydawać, ale nie można się jej dziwić, w końcu nie patrzyła na niego. A Antoinette w końcu nie wiedziała, czy ma się śmiać, czy płakać. Żałować, czy cieszyć się. Może pozna odpowiedź na to pytanie dopiero potem?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Szpital psychiatryczny
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Szpital psychiatryczny im. Michaela Cherrisha
» Recepcja
» Szpital i pogotowie
» Szpital
» Szpital Magnolii